Wyszukiwarka

MENU
Kursy, szkolenia, usługi O uzdrawianiu pranicznym Kursy, szkolenia, usługi

Kalendarz


Licznik

 367692 odwiedzający

 1 odwiedzających online


O uzdrawianiu pranicznym - ۞ Medytacja Bliźniaczych Serc


"NIE MYŚL...."


Mistrz JerzyIreneusz OPaRa


Medytacja Bliźniaczych Serc

(Medytacja Pokoju dla Świata, technika czakry serca i korony)

"Przygotowanie do medytacji jest równie ważne jak sama medytacja".

Mistrz Choa Kok Sui

Praktykowana jest w siedemdziesięciu krajach na całym świecie. Ta potężna uniwersalna medytacja lub modlitwa może być stosowana prawie przez każdego, kto pragnie przyczynić się do rozprzestrzeniania energii miłości, w celu utworzenia globalnej harmonii i pokoju na świecie.

Wiele religii i filozofii w różnych tradycjach mówi że: "Otrzymujemy to, co posiejemy". Według nauk Mistrza Choa Kok Sui, słowa te są dla nas prawdziwym błogosławieństwem. Albowiem  kiedy błogosławimy innych ludzi, nasze życie tym samym także staje się pobłogosławione.

W Medytacji Pokoju dla Świata Mistrz Choa użył słów modlitwy Świętego Franciszka z Asyżu, aby optymalnie przekazać błogosławieństwo do wszystkich ludzi na planecie Ziemia.

Pierwotnie Medytacja Pokoju dla Świata została nazwana "Medytacją Bliźniaczych Serc", co ma związek z aktywacją centr energetycznych (czakr) serca i korony. Czakra serca jest związana z ludzką miłością i z troszczeniem się o naszych bliskich. Czakra korony, również nazywana "naszym duchowym sercem ", jest odpowiednikiem centrum wyższej Boskiej Miłości. Aktywacja centrum korony prowadzi praktykującego do zwiększonej Duchowej Świadomości, Świadomości własnej Duchowej Natury.

Poprzez koncentrowanie się na tych dwóch centrach energii równocześnie aktywujemy je, przez co możemy doświadczyć napełnienia Uniwersalną Boską Miłością. Stwierdzono również, że wielu praktykujących tę medytacje, często doświadcza intensywnego poczucia zjednoczenia ze wszystkimi i wszystkim co jest.

Korzyści płynące z praktykowania Medytacji Pokoju dla Świata to dobre zdrowie, zmniejszenie stresu, wydajniejsza produktywność, szczęśliwsze relacje, zwiększony spokój i wewnętrzne wyciszenie. Medytacja Pokoju dla Świata przynosi pokój, radość, uzdrowienie, pojednanie i transformacje na wielu poziomach.


7 Korzyści z Bliźniacze Serca Medytacja:


  1. Lepsze zdrowie - Kiedy boska energia przepływa przez ciebie, to w naturalny sposób wypłukuje zużyte i niepotrzebne energie w ramach systemu; więc po medytacji stajesz się świeższe "ty".

  2. Zmniejszenie stresu lęku i depresji - Bliźniacze serce rozpada się niechcianych emocji i formy myślowe w waszych czakr i aury. To sprawia, że dodatni i szczęście przychodzi naturalnie do Ciebie.

  3. Ostrzejsze umysł i większe szczęście - Gdy niepożądane formy myślowe i emocje są ze swojego systemu, twój umysł staje się jasny i emocje bardziej wyrafinowane.

  4. Zwiększ swoją samoocenę - Kiedy stają się coraz potężniejsze, można to zrobić o wiele więcej; więc to pomaga w budowaniu dobrego wizerunku siebie.

  5.Popraw swoje relacje - Jak pobłogosławić całą ziemię miłującej dobroci, będzie wypełnione miłością energii. Ta miłość przynosi harmonię relacji.

  6. Zostań boska kanału - Medytacja stwarza okazję, aby stać się kanałem błogosławić wszystkich na ziemi z lepszego życia.

  7. Zwiększ powodzenia - Po dokonaniu bardziej dostępne, aby służyć, należy utworzyć wiele dobrej karmy, która przejawia się w życiu jako szczęście.


Podobnie jak Pranic Healing może 'cudem' leczyć proste i poważne dolegliwości, medytacji Bliźniaczych Serc, gdy praktykowana przez dużą liczbę osób, można cudownie uzdrowić całą ziemię; czyniąc ziemię bardziej harmoniką i spokojną.

Regularne praktykowanie Medytacji Pokoju dla Świata można traktować jako służbę dla ludzkości, poprzez stawanie się kanałem dla Boskich Błogosławieństw, które spływają na całą Ziemię i wszystkich ludzi.

Zapraszamy do praktykowania Medytacji Pokoju dla Świata.

Wspólna medytacja potęguje moc jej oddziaływania.

Nie zaleca się praktykowania Medytacji Bliźniaczych Serc osobom poniżej 18 roku, kobietom w ciąży, kiedy mają miesiączkę, pacjentom z chorobami serca i układu krwionośnego, z wysokim ciśnieniem, chorobami nerek i jaskrą, palący papierosy lub inne , używający alkoholu, środków odurzających, narkotyków, jedzących mięso, w stanie emocji, złości, nienawiści.


"Ważne jest wykonywanie ćwiczeń przed i po medytacji... aby oczyścić kanały i centra energetyczne. Wtedy wyższa energia, generowana podczas medytacji może swobodnie przepływać poprzez fizyczne i energetyczne ciało bez żadnych przeszkód."

Master Choa Kok Sui

Ćwiczenia fizyczne (oczyszczanie ciała i umysłu)

Aby przygotować ciała fizyczne i energetyczne na przyjęcie dużej ilości duchowej energii, kumulującej się podczas medytacji, należy wykonać kilka prostych ćwiczeń fizycznych. Te ćwiczenia zostały zaprojektowane tak, aby również starsi ludzie mogli je wykonywać bez przeszkód. U osób, które maja problemy z kręgosłupem zalecana jest ostrożność przy wykonywaniu ćwiczeń rozciągających.

Ćwiczenia poprzedzające medytację.

1. Wykonaj obroty gałek ocznych 1x4 razy według kierunku wskazówek zegara i 1x4 razy w drugą stronę.

2. Ćwiczenia szyi. Wykonaj obroty głowy 1x4 razy w prawo, następnie 1x4 razy w lewo. Pochyl głowę do przodu a następnie do tyłu. Powtórz tę czynność 1x4 razy.

3. Obroty ramion. Wyciągnij ramiona przed siebie, po czym wykonaj obroty ramion do przodu 1x4 razy, zatrzymaj, a następnie 1x4 razy do tyłu.

4. Skręty tułowia. Wykonaj skręty tułowia 1x4 razy w prawo i 1x4 razy w lewo.

5. Obroty bioder. Umieść ręce na biodrach, a następnie wykonaj obroty 1x4 razy w prawo i 1x4 razy w lewo.

6. Półprzysiady. Ugnij lekko kolana i rytmicznie poruszaj w dół i w górę. Wykonaj to ćwiczenie 50 razy. (10 wdech, 10 wydech)

7. Skłony i ćwiczenia rozciągające. Unieś ręce ponad głowę, wygnij ciało i odchyl głowę do tyłu wdech. Następnie wykonaj powoli skłon do przodu wydech. Jednocześnie ugnij lekko kolana oraz dotknij palcami podłogi. Wykonaj tylko jeden raz.

8. Ugnij i złącz kolana a następnie wykonaj 1x4 okrężnych ruchów w prawo i 1x4 w lewo.

9. Ćwiczenia stóp. a. Wyciągnij stopę w powietrzu lekko do przodu a następnie wyginaj 1x4 razy w przód i 1x4 razy w tył. Powtórz to samo ćwiczenie z drugą nogą. b. Obracaj stopę wg wskazówek zegara 1x4 razy w prawo a następnie 1x4 razy w lewo. Zrób to samo ćwiczenie z drugą nogą.

10. Zaleca się wykonanie tych ćwiczeń od jednego do trzech razy przed medytacją.

Ćwiczenia po medytacji.

1. Rozluźnianie. Stań na palcach a następnie rozluźnij ciało wstrząsając nim w dół przez 60 razy. Celem wstrząśnięć jest zredukowanie nadmiaru energii skumulowanej podczas medytacji, jak również prawidłowe jej rozmieszczenie.

2. Podskoki. Złącz nogi razem. Wykonaj podskoki klaszcząc rękami nad głową,jednocześnie rozstawiając nogi. (Ćwiczenie potocznie nazywane "Pajacyk")

3. Obroty gałek ocznych. Wykonaj obroty gałek ocznych 1x4 razy wg. kierunku wskazówek zegara i 1x4 razy w drugą stronę.

4. Skłony i ćwiczenia rozciągające. Unieś ręce ponad głowę, wygnij ciało i odchyl głowę do tyłu. Następnie wykonaj powoli skłon do przodu. Jednocześnie ugnij lekko kolana oraz dotknij palcami podłogi. To jest jedna seria. Wykonaj to ćwiczenie 1x4 razy.

5. Skręty tułowia. Wykonaj skręty tułowia 1x4 razy w prawo i 1x4 razy w lewo.

6. Obroty bioder. Umieść ręce na biodrach,a następnie wykonaj obroty 1x4 razy w prawo i 1x4 razy w lewo.

7. Masaż. Wskazane jest wykonanie masażu ciała po medytacji w celu udrożnienia przepływu energii w ciele. Powinno masować się swoje ciało systematycznie rozpoczynając od głowy w dół. Rozpoczynamy od przodu głowy, następnie masujemy tył głowy, twarz, szyję, barki, ramiona, tułów, wątrobę, nerki. Zwróć szczególną uwagę na masowanie wątroby i nerek, ponieważ zazwyczaj w tych miejscach tworzą się zatory energii. Następnie pomasuj swoje nogi. To pomoże stymulować i pozwalać na swobodne rozprzestrzenianie się energii w twoim ciele


Niewłaściwe stosowanie technik (brak nauk przekazanych przez Mistrza na kursach i warsztatach) i wykorzystanie informacji zawartych na stronie www. mocprany.pl, to nie będziemy ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek negatywne skutki wynikające z niewłaściwych praktyk .

Mistrz JerzyIreneusz OPaRa


 .............................................................


Zapisy/ Zgłoszenie/ Informacje


Zgłoszenia: e-mail jopara@wp.pl,  telefoniczne tylko do godz. 16.00

(po godz. 16.00 tel. prywatny)


Centrum Uzdrawiania Pranicznego

42-200 Częstochowa ul. Waszyngtona 20

Tel. 691 670 765

e-mail: jopara@wp.pl
Data utworzenia: 02/04/2010 @ 00:52
Ostatnie zmiany: 22/02/2024 @ 07:42
Kategoria : O uzdrawianiu pranicznym
Strona czytana 15309 razy


podglšd wydruku podglšd wydruku     Wersja do druku Wersja do druku


^ Góra ^

  Site powered by GuppY v4.5.14 Š 2004-2005 - CeCILL Free License

Strona załadowana w 0.01 sekundę